Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml) Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)
Producent: Spray-Kon
Cena: 29,50 zł 38,13 zł (netto: 23,98 zł 31,00 zł )
opak.
zobacz więcej
  • promocja
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt) Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)
Producent: Spray-Kon
Cena: 348,00 zł 420,90 zł (netto: 282,93 zł 342,20 zł )
opak.
zobacz więcej
  • promocja

Kleje budowlane o zróżnicowanym przeznaczeniu – znajdź wariant dla siebie

Kleje budowlane są powszechnie wykorzystywane do łączenia różnych elementów konstrukcji oraz mocowania ich w odpowiednich miejscach. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie trwałych i wytrzymałych struktur. Poznaj dostępne rozwiązania oraz dowiedz się więcej na temat ich praktycznego zastosowania.

Klej budowlany – rodzaje

Istnieje wiele rodzajów klejów budowlanych. Każdy wariant charakteryzuje się unikatowym składem i właściwościami. Dzięki temu poszczególne opcje mogą być przeznaczone do różnych celów. Do najpowszechniej stosowanych rozwiązań należą:

kleje montażowe – służą do mocowania takich elementów jak płytki ceramiczne czy panele podłogowe. Wykazują nienaganną wytrzymałość i dobrze trzymają się na różnych powierzchniach;

kleje do drewna – niezastąpione przy łączeniu drewnianych elementów. Mogą posłużyć również do naprawy rozmaitych uszkodzeń;

kleje do styropianu – stosowane są głównie przy ocieplaniu budynków. Mają specjalną formułę, która pozwala na trwałe zamocowanie materiałów izolacyjnych. Efekt końcowy dzielnie znosi nawet bardzo wymagające warunki atmosferyczne;

kleje do betonu – służą do łączenia elementów konstrukcji oraz wykonania napraw i renowacji. Niektóre z nich są również przeznaczone do aplikacji pod wodą.

Gdzie wykorzystuje się kleje budowlane?

Kleje znajdują zastosowanie w wielu segmentach branży budowlanej. Fachowcy sięgają po nie zarówno przy tworzeniu niewielkich konstrukcji, jak i podczas wznoszenia najbardziej spektakularnych obiektów. Kleje mogą być z powodzeniem wykorzystywane do łączenia elementów drewnianych, metalowych, tworzyw sztucznych, a nawet betonu i cementu. Podczas montażu okien, drzwi czy paneli podłogowych okazują się absolutnie niezastąpione.

Klej budowlany stanowi również nieodłączny element wyposażenia ekip remontowych oraz wykończeniowych. W takich okolicznościach jest on używany m.in. do mocowania listew przypodłogowych oraz tapet.

Klej budowlany – jak go poprawnie używać?

Podczas korzystania z klejów budowlanych należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Po pierwsze, przed aplikacją należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię, do której chcesz przymocować nowe elementy. Trzeba również pamiętać o odpowiedniej temperaturze otoczenia. Może ona wpływać na czas schnięcia kleju oraz jego parametry w dłuższym horyzoncie czasowym. W przypadku substancji dwuskładnikowych konieczne jest dokładne wymieszanie części w odpowiednich proporcjach. W ten sposób otrzymasz optymalną wydajność kleju.

Kleje budowlane – zachowaj ostrożność

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa na placu budowy należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim nie dopuść do kontaktu kleju ze skórą oraz oczami. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Podczas stosowania kleju w pomieszczeniu nie może też zabraknąć wydajnej wentylacji. Oprócz tego pamiętaj o przechowywaniu substancji w miejscu niedostępnym dla dzieci oraz zwierząt. Po zakończeniu pracy trzeba dokładnie oczyścić narzędzia.

INNI KLIENCI KUPILI RÓWNIEŻ
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)

348,00 zł

Cena regularna:

420,90 zł

Najniższa cena: 420,90 zł

282,93 zł

Cena regularna: 342,20 zł

Najniższa cena: 342,20 zł
opak.
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)

29,50 zł

Cena regularna:

38,13 zł

Najniższa cena: 38,13 zł

23,98 zł

Cena regularna: 31,00 zł

Najniższa cena: 31,00 zł
opak.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl