DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 400 ZŁ
Formy dostawy:
13,00 zł
12,50 zł
9,50 zł
Kleje budowlane
Klej budowlany – idealny do mocowania folii paroizolacyjnych i membran dachowych
Specjalistyczne kleje kontaktowe budowlane zasłynęły przyczepnością i wysoką wytrzymałością, a do tego pewnymi możliwościami czyniącymi je bardziej praktycznymi od innych spoiw.
Jako że są oparte na rozpuszczalnikach organicznych, stosunkowo szybko schną, a zatem wydatnie pomogą w pracach budowlanych – będą użyteczne tak do mocowania folii paroizolacyjnych na ścianach, jak i przy wylewkach podłogowych.
Precyzyjne łączenie elementów w zabudowach gipsowo-kartonowych
Folia paroizolacyjna jest raczej delikatnym materiałem, który może łatwo ulec uszkodzeniu jeśli będziesz się z nią obchodził nieostrożnie. W przypadku standardowego procesu łączenia jej do betonu czy profili CD, CW, UD i UW w zabudowach gipsowo-kartonowych używa się dwustronnej taśmy klejącej. Niewygodnie jednak ją odrywać i zdarza się przy tym zrobić dziury w klejonym materiale.
Nasz klej do folii natomiast jest poręcznym produktem w puszce z ruchomą dyszą (umożliwiającą regulację szerokości i płaszczyzny natrysku), co ułatwia dozowanie – ponadto klej odznacza się jednorodną konsystencją do samego końca.
Klej do membran dachowych – możliwość klejenia drobnych elementów dachowych
Nasze kleje budowlane kleją nie tylko folię paroizolacyjną, ale i tworzywa sztuczne podobnego typu – nadadzą się również do klejenia np. membran dachowych. Możesz je połączyć zarówno z drewnem, jak i betonem, tynkiem, czy styropianem – większość materiałów budowlanych jest w porządku. Niewielkie elementy dachowe również będą się trzymać.
Nałożenie kleju – jak poprawnie połączyć klejone elementy?
Częścią sztuki chemicznego łączenia elementów jest umiejętne zastosowanie posiadanych narzędzi i środków. Jak nałożyć klej do membran dachowych i folii paroizolacyjnych, by był skuteczny?
Chcesz, by klej był trwały jak kamień? – przygotowanie powierzchni
Podłoże jest pierwszym wymogiem. Na opakowaniach klejów często można przeczytać wskazania w rodzaju 'powierzchnie gumowe zszorstkować'. Gdy kleisz folię paroizolacyjną jest to niemożliwe – i niekonieczne. Po prostu oczyść profile lub inne powierzchnie, do których chcesz ją przytwierdzić, ze smarów i olejów. Gotowe!
Na jak długo po rozprowadzeniu klej pozostawić do wyschnięcia? – nałożenie kleju
Aplikacja kleju budowlanego w sprayu jest bardzo prosta: rozpyl go równomiernie z odległości kilkunastu centymetrów na profil, ścianę lub inny element. Pozostaw do wstępnego wyschnięcia – aż klej stanie się suchy w dotyku.
Czy szybkie parowanie rozpuszczalników pomoże przy klejeniu brytów folii? Oczywiście przyspieszy to prace – dlatego oferowane przez nas kleje budowlane wymagają jedynie minuty oczekiwania, a nieraz wystarczy zaledwie pół!
Czy nie są konieczne dwie warstwy kleju? Przyklej skutecznie folię i tworzywa sztuczne podobnego typu
W typowej sytuacji klej kontaktowy nanosiłbyś na obydwa klejone elementy. W przypadku folii paroizolacyjnej chcesz jednak mieć możliwość korekty (inne kleje, np. na bazie kauczuku nitrylowego lub żywic syntetycznych po dociśnięciu nie dają takiej ulgi!). Dzięki nałożeniu kleju tylko na jedną powierzchnię jesteś w stanie jednokrotnie dokonać poprawek, by następnie połączyć materiały na stałe. Pamiętaj, by je starannie docisnąć – od tego zależy siła połączenia.