Klej MOTO do tapicerski podsufitki samochodowej (500ml) Klej MOTO do tapicerski podsufitki samochodowej (500ml)
Producent: Spray-Kon
Cena: 29,16 zł (netto: 23,71 zł )
szt.
zobacz więcej

Kleje motoryzacyjne – idealne do wnętrza Twojego samochodu

Jeśli coś w Twoim samochodzie się oderwie, nie musisz wymieniać tego od razu na nowe – nawet jeśli wydaje się, że aplikacja kleju w celach naprawczych jest niemal niemożliwa. Wypróbuj oferowane przez nas kleje motoryzacyjne w aerozolu, które wstrzykniesz również w ciasne przestrzenie, dokonując spojenia na sposób nie tylko szybki i skuteczny, ale też czysty i prosty.

Kleje motoryzacyjne – elastyczne kleje kontaktowe

W naszej ofercie znajdziesz kleje kontaktowe, których zastosowanie ciężko przecenić – nieprzypadkowo znane są jako kleje uniwersalne, a zatem takie, które podołają szerokiej gamie problemów. Jedną z ich cech jest elastyczność – po wyschnięciu nie tworzą zbitych, twardych grudek znanych z niektórych klejów innych typów (np. popularnego kleju wikolowego), ale dają się odrobinę deformować, co dodatkowo utrudnia przerwanie wiązania. Dzięki temu idealnie nadają się do łączenia elementów, które będą narażone na siły działające w przeciwnych kierunkach.

Co skleją kleje motoryzacyjne?

Gdzie można spotkać takie elementy, jak wspomniane przed chwilę? Typowym przykładem jest tapicerka foteli samochodowych, która musi wytrzymać napór użytkownika. To jednak nie jedyne zastosowanie klejów motoryzacyjnych – będą one dobrym wyborem również razie w konieczności przytwierdzenia na stałe wykładzin – nie tylko w samochodach osobowych, ale i campingowych oraz na jachtach. Oczywiście kleje do tapicerki skleją też mnóstwo innych materiałów: sztucznych, jak pianki, laminat, gumę i plastiki (ale twarde; miękkie PCV i produkty powleczone warstwą tego tworzywa wymagają innych rodzajów kleju), i bliższych naturze – wykładziny do drewna, tkaniny, skórę, metal albo szkło. Kleje motoryzacyjne znane są również jako kleje do podsufitek, co wprost sugeruje ich przeznaczenie.

Najważniejsze cechy klejów motoryzacyjnych

Uniwersalność klejów do tapicerki to nie tylko wszechstronność ich zastosowania, ale też dobór cech, dzięki którym bezpiecznie i skutecznie użyć ich może niemal każdy. Przyjrzyjmy się kilku z nich, by w pełni docenić te produkty.

Zapach i wpływ na zdrowie

Kleje do podsufitki samochodowej są niemal bezwonne. Wynika to z faktu, że wykorzystany w nich rozpuszczalnik odparowuje bardzo szybko – w sprzyjających warunkach trwa to około minuty. Dzięki temu nie będziesz długo narażony na szkodliwe substancje, a jeśli pracujesz w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub (najlepiej) na zewnątrz, prawdopodobnie w ogóle  nie poczujesz nieprzyjemnego zapachu.

Wydajność kleju

Jedno półlitrowe opakowanie kleju wystarczy na przyklejenie mniej więcej 2 m2 materiału. Oznacza to, że jest on bardzo wydajny, a zużycie całej puszki do prac naprawczych może zająć całe miesiące.

Łatwość użycia

Ponieważ są to kleje w sprayu, wyjątkowo łatwo z nich korzystać. Nie dość, że do nanoszenia nie potrzebujesz dodatkowych akcesoriów, to jeszcze ograniczasz zabrudzenia, a na naprawę potencjalnych błędów masz dużo czasu.

Szybkość działania

Kiedy już zdecydujesz, że nadszedł odpowiedni moment, by połączyć klejone powierzchnie (a masz na to nawet godzinę od nałożenia kleju!), sam proces scalania trwa zaledwie kilka sekund – a i to przesada, bowiem spoiwo o ograniczonej sile pojawia się już w momencie zetknięcia.

Odporność

Poza wspomnianą już elastycznością klejów do podsufitek, nie należy zapominać o ich trwałości. Ponadto odporne są na zmienne warunki atmosferyczne – a tego właśnie oczekujesz od klejów używanych w samochodzie.

Kleje motoryzacyjne w sprayu – rozwiązanie czyste i praktyczne

Dzięki wyborowi kleju w aerozolu zyskujesz kilka dodatkowych korzyści. Pierwszą z nich jest możliwość regulacji pracy dyszy – możesz dostosować szerokość strumienia kleju, czyli innymi słowy określić jego skupienie od punktowego do poprzecznego. Dzięki temu równo naniesiesz klej na dłuższej linii. Ponadto, wąski strumień wniknie daleko w zagłębienia bez konieczności ostatecznego odrywania klejonych elementów w przypadku prac naprawczych. Kleje do tapicerki nanoszone w ten sposób są nie tylko precyzyjnie, ale też oszczędnie.

INNI KLIENCI KUPILI RÓWNIEŻ
Klej MOTO do tapicerski podsufitki samochodowej (500ml)
Klej MOTO do tapicerski podsufitki samochodowej (500ml)

29,16 zł

23,71 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl