R505 rozpuszczalnik, czyści do kleju (500ml) R505 rozpuszczalnik, czyści do kleju (500ml)
Producent: Spray-Kon
Cena: 33,50 zł (netto: 27,24 zł )
szt.
zobacz więcej

Rozpuszczalnik – proste usuwanie pozostałości kleju z różnych powierzchni

W gospodarstwie domowym często pojawia się stosunkowo proste, a jednak często niemal nierozwiązywalne zagadnienie: czym usunąć klej z całej gamy powierzchni? W codziennym życiu zawsze bowiem pojawi się odrobina kleju – czy przywrze do podłoża podczas remontu, czy zostaną zanieczyszczenia po zabawach dzieci, czy też ślady z naklejek. A nie wspomnieliśmy jeszcze o plamach z oleju, o całej rzeszy smarów, czy tuszu z drukarki, które wydają się potrzebować zastępów różnych rozpuszczalników. A może jest jeden rozpuszczalnik, który da radę im wszystkim? Przedstawiamy rozpuszczalniki, dzięki którym czyszczenie powierzchni będzie proste jak nigdy!

Kiedy i jak stosować rozpuszczalnik – skuteczne sposoby i praktyczne porady

W niektórych sytuacjach wiesz od razu, że rozpuszczalnik będzie koniecznością – zazwyczaj nie da się inaczej pozbyć resztek kleju, zwłaszcza kiedy już zaschnie. Czasem jednak trudno mieć pewność, czy do usunięcia danego zanieczyszczenia nie będzie lepiej wykorzystać zmywacz – jeden z naszych środków do czyszczenia w sprayu, którego zakres zastosowań zaczyna się od rozpuszczania napisów wykonanych ołówkiem lub kredką, a kończy na żywicach i świeżym siliconie. Ponadto, dostępny jest w dwóch wersjach: o jabłkowym zapachu do codziennych zastosowań oraz w silniejszej, pozbawionej kompozycji zapachowej, która przyda się podczas bardziej wymagającego czyszczenia.

Jeśli jednak nic nie zadziała – sięgnij po nasze produkty na bazie silnych rozpuszczalników olejowych o orzeźwiającym, cytrusowym zapachu. Czyszczenie różnych powierzchni nie musi być przykrością!

Usuwanie kleju z metalowej powierzchni to już nie problem! – co należy robić?

Jak usunąć klej z powierzchni metalu? Możliwości jest kilka, a wysoką popularnością cieszy się potraktowanie zabrudzonego elementu wysoką temperaturą lub mechaniczne zdzieranie resztek kleju – np. papierem ściernym. Należy jednak zauważyć, że te podgrzewanie niektórych przedmiotów metalowych może doprowadzić do ich uszkodzenia (z powodu rozszerzalności cieplnej lub kontaktu z innymi, bardziej wrażliwymi elementami, takimi jak elektronika lub plastik), a kontakt z gorącymi przedmiotami może skutkować poparzeniem (suszarka do włosów nie da wystarczającej temperatury). Papier ścierny natomiast prędko zapcha się drobinkami klejów, a powierzchnia pozostanie po jego użyciu porysowana. Zdecydowanie lepiej użyć przeznaczony do tego rozpuszczalnik!

Resztki kleju vs. powierzchnie lakierowane – nie pozwól na uszkodzenia w gospodarstwie domowym

Jednym z elementów dekoracji domowej szczególnie narażonych na plamy kleju są podłogi, blaty i meble wykonane z drewna. Pojawia się problem, bowiem stosowanie bardziej agresywnych środków do usuwania kleju może łatwo zniszczyć powierzchnie lakierowane. Ponadto detergenty oparte na wodzie będą przenikały do wnętrza drewna, powodując jego wypaczanie. Swoje zastosowanie odnajdzie tu nasz rozpuszczalnik, który wykazuje łagodność podczas czyszczenia powierzchni. Pozostałości kleju, smaru i innych na drewnie? Żaden problem.

Pozbądź się resztek kleju oszczędzając czyszczoną powierzchnię – czy rozpuszczalnik musi zmatowić plastik?

Jeśli przydarzyło Ci się kiedyś, że lakier do paznokci lub farba przypadkiem znalazły się na błyszczącym dotąd plastiku, z pewnością wiesz, że zwykły zmywacz nie radzi sobie najlepiej z tą powierzchnią. Zawarty w nim aceton prędko doprowadza do haniebnego zmatowienia plastiku i zaczynasz żałować, że nie zagłosowałeś za pozostawieniem plam. Do usuwania klejów z plastikowych powierzchni wykorzystaj przeznaczone do tego rozpuszczalniki z naszej oferty!

Chcesz usunąć klej z drzwi i szyb samochodowych? – benzyna ekstrakcyjna i aceton pozostawią widoczne ślady!

W niektórych miastach za zaparkowanie samochodu w wyjątkowo nieumiejętny sposób możesz zarobić tematyczną naklejkę – zwróć uwagę, że usunięcie jej nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Na takich naklejkach stosowany jest klej, którego pozostałości mogą utrzymywać się nawet mimo drapania – a drapanie zdaje się bardziej szkodzić samochodowi, niż naklejce. Do usuwania ich czasem poleca się benzynę ekstrakcyjną lub aceton, jednak pamiętaj, że obydwa te środki mogą uszkodzić lakierowaną powierzchnię blachy – zmatowić, sprawić że wyblaknie lub spęka. Nasz bezpieczny rozpuszczalnik będzie o wiele rozsądniejszym wyjściem!

Oszczędź sobie mycia naczyń i zapomnij wysoką temperaturę pary wodnej – użyj rozpuszczalnika, by usunąć resztki kleju z naklejek

Oczywiście uporczywe naklejki to stały element produkcji przetworów w wielu domach – znajdują się na każdym słoiku, który chciałbyś poddać recyklingowi. Resztki kleju przylepiają się do rąk lub rękawiczek podczas prób ich zmycia, a do tego wyglądają nieestetycznie. Niektórzy polecają umieszczenie słoika w strumieniu pary wodnej, jednak nie jest to zbyt przyjemne, a do tego zwykle niewiele pomaga – temperatura i tak okazuje się zbyt niska. Usuwanie kleju po naklejce najlepiej zostawić środkowi, który jest do tego przeznaczony – jak nasz rozpuszczalnik. Sprawdzi się on doskonale również podczas czyszczenia tłuszczu ze ścian, czy tuszu z drukarki na jej elementach, co może dodatnio wpłynąć na jakość wydruku.

Przeczytaj instrukcję przed usunięciem naklejki – klej zmięknie na sam widok naszego rozpuszczalnika!

Nasz rozpuszczalnik do pozostałości kleju, smarów, tłuszczy, naklejek, czy smoły jest wyjątkowo prosty w użyciu – a to ze względu na fakt, że dostarczamy go w wygodnej formie, czyli w sprayu. Wystarczy skierować strumień na zabrudzone miejsce (lub na naklejki) i odczekać od dwóch do trzech minut, by zadziałał. Po tym czasie zanieczyszczenia łatwo będzie usunąć mechanicznie. Gotowe!

INNI KLIENCI KUPILI RÓWNIEŻ
R505 rozpuszczalnik, czyści do kleju (500ml)
R505 rozpuszczalnik, czyści do kleju (500ml)

33,50 zł

27,24 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl