Promocje
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)

29,50 zł

Cena regularna: 38,13 zł

Najniższa cena: 38,13 zł

23,98 zł

Cena regularna: 31,00 zł

Najniższa cena: 31,00 zł
opak.
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)

348,00 zł

Cena regularna: 420,90 zł

Najniższa cena: 420,90 zł

282,93 zł

Cena regularna: 342,20 zł

Najniższa cena: 342,20 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l

27,75 zł

Cena regularna: 34,38 zł

Najniższa cena: 34,38 zł

22,56 zł

Cena regularna: 27,95 zł

Najniższa cena: 27,95 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l z atomizerem
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l z atomizerem

31,13 zł

Cena regularna: 38,38 zł

Najniższa cena: 38,38 zł

25,31 zł

Cena regularna: 31,20 zł

Najniższa cena: 31,20 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l x 12szt
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l x 12szt

330,03 zł

Cena regularna: 391,88 zł

Najniższa cena: 391,88 zł

268,32 zł

Cena regularna: 318,60 zł

Najniższa cena: 318,60 zł
opak.

darmowa dostawa

DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 400 ZŁ

Formy dostawy:

GLS      13,00 zł

inpost       12,50 zł

      paczkomaty            9,50 zł

rzetelna firma

ssl

 

 

Czym charakteryzuje się opaska zaciskowa do rur? Do czego służy?

Czym charakteryzuje się opaska zaciskowa do rur? Do czego służy?

Opaski zaciskowe do rur są praktycznym i bardzo ekonomicznym sposobem na łączenie ze sobą przewodów oraz węży. Wyróżniają się prostą konstrukcją i są bezproblemowe w montażu. Dlatego trudno się dziwić temu, że wykorzystuje się je powszechnie w wielu branżach. Co warto na ich temat wiedzieć?

Jak działa opaska zaciskowa do rur?

Opaska zaciskowa do rur jest opaską metalową - mechanicznie zaciskaną na rurach i wężach. Zazwyczaj produkuje się je ze stali nierdzewnej lub stali ocynkowanej. Takie opaski nie są trudne w montażu. Jednocześnie ich konstrukcja skutecznie zapobiega uszkodzeniu przewodów, na których są zamontowane.

Zaciskowe opaski do rur to rozwiązanie ekonomiczne i solidne. Elementy tego rodzaju są odporne na trudne warunki pogodowe i nie ma ryzyka, że ulegną przypadkowemu poluzowaniu. Są proste w montażu i szeroko dostępne. Dlatego wykorzystuje się je w wielu różnych branżach. Opaski zaciskowe tego typu mogą mieć różną wielkość, grubość czy kształt.

Zasada działania wszystkich opasek zaciskowych jest podobna. Często ich zastosowanie w przemyśle traktowane jest jako rozwiązanie tymczasowe. Metalowe opaski do rur są np. używane na etapie naprawiania sieci czy doraźnego podpinania przyłączy. Z drugiej strony są sytuacje, gdy takie obejmy stanowią stały element wyposażenia sieci. W końcu sprawdzają się one dobrze na zewnątrz budynków i w środowisku agresywnym.

Jaką opaskę zaciskową warto wybrać?

Aby wybrać odpowiednią opaskę zaciskową, trzeba określić jej zadania oraz miejsce montażu. Często opaski tego typu są stosowane do montażu końcówek oraz łączenia węży. Jeśli obecna jest w danym miejscu ciecz, należy postawić na metal odpowiednio zabezpieczony przed korozją. Świetnie sprawdzają się tutaj opaski zaciskowe ze stali nierdzewnej. Opaski służą dodatkowo do kontrolowania ciśnienia mediów - zapewniają regularny przepływ cieczy. Chronią przed powstawaniem ewentualnych przecieków.

Dużą popularnością na rynku cieszą się od lat ślimakowe opaski zaciskowe do rur. Ich mechanizm opiera się na łączeniu asymetrycznych otworów ze śrubą. Doskonale sprawdza się to w rolnictwie i szeroko rozumianym przemyśle. Opaski zaciskowe sprężyste wykorzystywane są przy systemach grzewczych i chłodniczych. Czasem dobrym rozwiązaniem są także opaski zaciskowe z podwójnym zamkiem. Opaski otwieralne to świetny wybór wówczas, gdy zachodzi potrzeba zamykania i otwierania połączenia.

Jakie zalety ma ślimakowa opaska zaciskowa do rur?

Ślimakowa opaska zaciskowa jest niezastąpiona, gdy mowa o łączeniu rur PCV. Sprawdza się podczas tworzenia połączeń instalacji wodnych, powietrznych i gazowych. Przykręcana śruba sprawia, że taka opaska zaciska się wokół rury. Gwarantuje naprawdę solidne mocowanie w prostej linii.

Zaciski ślimakowe są konstruowane w taki sposób, że nawet duże siły zewnętrzne nie zmieniają ich położenia. Tak tworzone są połączenia, które pracują przez cały czas w niezmiennych warunkach. Dodatkowo wyprofilowane na zewnątrz krawędzie skutecznie zabezpieczają spinane materiały przed przypadkowym uszkodzeniem.

Opaska zaciskowa metalowa do rur - jak wybrać odpowiedni model?

Wybór opasek i obejm zaciskowych na rynku jest bardzo szeroki. Dlatego niektóre osoby mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego produktu. Co zatem powinno mieć znaczenie przy zakupie opaski zaciskowej do rur?

- średnica lub obwód - zazwyczaj przy metalowych obejmach zaciskowych podawane są dwie wartości określające ich długość. To wartość produktu w stanie luźnym i po maksymalnym ściśnięciu. Trzeba więc zmierzyć obwód (średnicę) danego elementu, który ma zostać spięty. Maksymalna długość opaski musi być większa od uzyskanych wartości, a minimalna długość po zaciśnięciu od niej mniejsza;

- materiał wykonania - opaska zaciskowa do rur wykonana może być tak naprawdę z różnych rodzajów stali. Do wyboru jest m.in. stal nierdzewna, ocynkowana czy węglowa. W tym przypadku należy kierować się warunkami, które panują w miejscu zastosowania danej obejmy;

- sposób montażu - obejmy zaciskowe do rur na ogół montowane są przy pomocy śrub, wkrętów, ewentualnie specjalnych zacisków ręcznych. Sposób montażu trzeba dobrać do ilości wolnego miejsca wokół opaski oraz możliwości operowania narzędziami.

Co ciekawe, mechanika działania każdej metalowej opaski zaciskowej do rur jest podobna. Akcesoria te wyposażone są w mechanizm ściągający, który zmniejsza ich średnica, ale nie oddziałuje na okrągły kształt obejmy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl