Promocje
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)

29,50 zł

Cena regularna: 38,13 zł

Najniższa cena: 38,13 zł

23,98 zł

Cena regularna: 31,00 zł

Najniższa cena: 31,00 zł
opak.
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)

348,00 zł

Cena regularna: 420,90 zł

Najniższa cena: 420,90 zł

282,93 zł

Cena regularna: 342,20 zł

Najniższa cena: 342,20 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l

27,75 zł

Cena regularna: 34,38 zł

Najniższa cena: 34,38 zł

22,56 zł

Cena regularna: 27,95 zł

Najniższa cena: 27,95 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l z atomizerem
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l z atomizerem

31,13 zł

Cena regularna: 38,38 zł

Najniższa cena: 38,38 zł

25,31 zł

Cena regularna: 31,20 zł

Najniższa cena: 31,20 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l x 12szt
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l x 12szt

330,03 zł

Cena regularna: 391,88 zł

Najniższa cena: 391,88 zł

268,32 zł

Cena regularna: 318,60 zł

Najniższa cena: 318,60 zł
opak.

darmowa dostawa

DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 400 ZŁ

Formy dostawy:

GLS      13,00 zł

inpost       12,50 zł

      paczkomaty            9,50 zł

rzetelna firma

ssl

 

 

Kołpaki na trytytki, czyli jak uchronić się przed ich zgubieniem

Kołpaki na trytytki, czyli jak uchronić się przed ich zgubieniem

Wielu kierowców ma problem z gubieniem kołpaków. Nie potrzeba wiele, aby tak się stało. Czasem wystarczy niefortunnie zahaczyć o krawężnik, aby zgubić ten element. Niekiedy dochodzi też do kradzieży kołpaków, zwłaszcza w przypadku oryginalnych części. Czy można się przed tym ustrzec? Jednym ze sprawdzonych sposobów są kołpaki montowane na trytytki.

Warto stawiać na oryginalne kołpaki

Przede wszystkim warto kupować oryginalne kołpaki. Wtedy można mieć pewność, że produkt jest idealnie dopasowany do danego modelu samochodu. Oryginalne kołpaki dobrze przylegają do felgi i z nią bezproblemowo współpracują. Dodatkowo mocno się trzymają. Małe jest więc ryzyko, że odpadną w trakcie jazdy samochodem.

Nie można także zapominać o tym, że oryginalne produkty są wykonywane z wysokiej jakości materiałów. Cechują się więc odpornością na zarysowania i pęknięcia. Oczywiście pewnym ich minusem jest dość wysoka cena. Niektórych do ich zakupu zniechęca też spore ryzyko kradzieży. Dlatego dobrze jest postawić na kołpaki przykręcane lub zdecydować się na kołpaki dodatkowo zabezpieczone przez trytytki.

Czym charakteryzują się przykręcane kołpaki?

Niektórzy producenci samochodów mają w swojej ofercie kołpaki montowane za pomocą śrub. To dobre rozwiązanie, bo takie kołpaki nie odpadają w czasie jazdy autem. Podczas ich zakupu trzeba jednak zwrócić uwagę nie tylko na średnicę felgi, ale i ilość  czy rozstaw śrub mocujących. Przykładowo zapis 5x112 oznacza, że kołpaki są mocowane za pomocą 5 śrub o rozstawie 112 mm. Ich wadą jest nieco trudniejszy montaż. Nie da się ukryć, że pod tym względem lepiej wypadają kołpaki wciskane.

Kołpaki na trytytki - co to oznacza?

Wspomniane już kołpaki wciskane nie sprawiają większych problemów w czasie montażu. Jednak równie szybko można je zdjąć, o czym doskonale wiedzą złodzieje. Zresztą proste kołpaki z pierścieniem często odpadają w czasie jazdy np. podczas pokonywania większych zakrętów. Warto je więc w dodatkowy sposób zabezpieczyć. Z pomocą przychodzą klasyczne trytytki.

W zasadzie kołpaki na trytytki można zamocować na dwa różne sposoby. Pierwszy jest szybszy, ale i mniej elastyczny. Polega na przeciągnięciu opaski zaciskowej przed felgę i złapaniu nią kołpaka. Trytytka trzyma wówczas skutecznie kołpak, ale jednocześnie jest też widoczna z daleka. Drugi sposób montażu zajmuje więcej czasu. Wymaga też użycia wiertarki. W kołpaku trzeba wywiercić dwie dziurki, przez które przeciągana jest opaska. Z daleka pozostaje dzięki temu niewidoczna.

Jak działają trytytki na kołpaki?

Trytytki mają w praktyce bardzo prostą konstrukcję. To wąskie, elastyczne opaski wykonane z tworzywa sztucznego. Ich powierzchnia pokryta jest ząbkami, a na jednym z końców znajduje się specjalna główka z zapadką. To właśnie przez nią przewleka się drugą z końcówek. W ten sposób zapadka jest blokowania na ząbkach. Niemożliwe staje się wysunięcie taśmy. Dzięki temu dwa przedmioty można spiąć w jedną całość.

Połączenia uzyskiwane dzięki niepozornym trytytkom są naprawdę solidne i trwałe. W zasadzie trytytki nie da się bezproblemowo otworzyć. Zazwyczaj uznaje się ją za produkt jednorazowy, który w razie potrzeby trzeba przeciąć nożem lub nożyczkami.

Gdzie jeszcze wykorzystywane są trytytki?

Oczywiście trytytki służą nie tylko do mocowania kołpaków samochodowych. W zasadzie ich głównym zadaniem jest wiązanie kabli w większe wiązki. Dlatego na co dzień wykorzystywane są w wielu magazynach, zakładach pracy i warsztatach. Z ich przydatności doskonale zdają sobie sprawę wszyscy majsterkowicze.

Opaski zaciskowe to przedmioty niepozorne, ale zaskakująco uniwersalne. Przydać się mogą w niemal każdej dziedzinie życia. Zazwyczaj używane są do wiązania przewodów elektrycznych i teleinformatycznych - wewnątrz i na zewnątrz budynków. W tym drugim przypadku sięgnąć trzeba po trytytki odporne warunki atmosferyczne różnego rodzaju. W miejscach nasłonecznionych stosuje się np. opaski z poliamidu zmodyfikowanego węglanem. Jest to bowiem materiał odporny na działanie promieniowania UV.

Opaski zaciskowe są wykorzystywane poza tym np. w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Służą do przytwierdzania etykiet do worków i pojemników. Sprawdzają się też doskonale jako oznaczenie konkretnego rodzaju towaru. Tutaj wykorzystuje się głównie trytytki kolorowe. Opaski zaciskowe przydać się mogą w zasadzie w każdym gospodarstwie domowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl