Promocje
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)

29,50 zł

Cena regularna: 38,13 zł

Najniższa cena: 38,13 zł

23,98 zł

Cena regularna: 31,00 zł

Najniższa cena: 31,00 zł
opak.
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)

348,00 zł

Cena regularna: 420,90 zł

Najniższa cena: 420,90 zł

282,93 zł

Cena regularna: 342,20 zł

Najniższa cena: 342,20 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l z atomizerem
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l z atomizerem

31,13 zł

Cena regularna: 38,38 zł

Najniższa cena: 38,38 zł

25,31 zł

Cena regularna: 31,20 zł

Najniższa cena: 31,20 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l x 12szt
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l x 12szt

330,03 zł

Cena regularna: 391,88 zł

Najniższa cena: 391,88 zł

268,32 zł

Cena regularna: 318,60 zł

Najniższa cena: 318,60 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l

27,75 zł

Cena regularna: 34,38 zł

Najniższa cena: 34,38 zł

22,56 zł

Cena regularna: 27,95 zł

Najniższa cena: 27,95 zł
opak.

darmowa dostawa

DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 400 ZŁ

Formy dostawy:

GLS      13,00 zł

inpost       12,50 zł

      paczkomaty            9,50 zł

rzetelna firma

ssl

 

 

Organizacja kabli pod biurkiem — jak to zrobić?

Organizacja kabli pod biurkiem — jak to zrobić?

Każda osoba, która pracuje lub rekreacyjnie spędza czas przed komputerem stacjonarnym, wie, ile przewodów należy podłączyć, by wszystko działało, jak należy. Niestety, z czasem zaczynają się one plątać i niszczyć. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia organizacja kabli pod biurkiem. Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz o nie zadbać? Przygotowaliśmy dla Ciebie garść przydatnych wskazówek. Czytaj dalej, a bez problemu zapanujesz nad bałaganem znajdującym się pod swoim blatem.

Im więcej sprzętu, tym więcej kabli

Dlaczego zapanowanie nad kablami jest takie trudne? Ma to związek z tym, że praktycznie wszystkie akcesoria, które usprawniają korzystanie z komputera, są przewodowe. Oczywiście, rozwój rynku urządzeń bezprzewodowych jest bardzo dynamiczny, jednak zazwyczaj większa część sprzętu nadal działa po wcześniejszym podłączeniu do prądu i komputera poprzez kabel. O jakich urządzeniach jest tu mowa? Chociażby o głośnikach, słuchawkach, myszce, klawiaturze czy mikrofonie. Z samego monitora wychodzą również dwa kolejne przewody. Do komputera stacjonarnego zazwyczaj podłącza się również kabel z internetem. Razem daje to naprawdę pokaźną liczbę elementów, które siłą rzeczy zalegają pod biurkiem.

Ryzyko zniszczenia kabli

Dlaczego odpowiednia organizacja kabli pod biurkiem jest taka ważna? Ponieważ, jeśli o nie nie zadbasz, zaczną się one niszczyć. Przewody mogą się ze sobą plątać i ocierać, co może skutkować ich szybszą eksploatacją. Ponadto zapewne nieraz zdarzyło Ci się mimowolnie podeptać kable zalegające na podłodze pod biurkiem. W ten sposób znacząco skraca się ich żywot, w związku z czym konieczna jest ich wymiana bądź naprawa. Pamiętaj, że pod blatem gromadzi się także sporo kurzu. On również może mieć negatywny wpływ na sprawność przewodów. Wystarczy, że drobinki brudu dostaną się do wejścia na konkretny kabel w komputerze i istnieje spore ryzyko, że dany podzespół zostanie uszkodzony.

Uszkodzony przewód oznacza dodatkowe koszty

Komputery stacjonarne — szczególnie te złożone z myślą o fanach świata gamingowego, potrafią być bardzo kosztowne. Zazwyczaj są dla gracza bardzo ważną inwestycją, do której wolałby on już nie dokładać dodatkowych środków. Jeśli zaniechasz dbanie o przewody, niepożądane koszty prędzej czy później się pojawią i będziesz musiał sięgnąć do portfela. Właśnie dlatego tak istotna jest wspomniana już w tym wpisie nieraz organizacja kabli pod biurkiem. Chroń je przed zadeptaniem i poplątaniem. Pilnuj, by nie dostało się do nich zbyt dużo brudu oraz, by nie zostały zalane wodą lub innym napojem. W jaki sposób to zrobić? Tego dowiesz się z dalszej części tekstu.

Trytytka — prosta metoda na organizację kabli pod biurkiem

Najprostszą i jednocześnie naprawdę tanią metodą na organizację kabli pod biurkiem jest inwestycja w opaskę zaciskową. Popularna trytytka to obejma z tworzywa sztucznego wyposażona w mechanizm zębatkowo-zapadkowy. Dzięki temu można przy jej pomocy w szybki sposób spiąć ze sobą kilka elementów — w tym oczywiście kable. Jedną z nazw tego produktu jest zresztą opaska kablowa. Trytytki zaczęto bowiem produkować właśnie z myślą o przewodach. Wystarczy złapać kable znajdujące się pod nogami i spiąć je w jedną całość — najlepiej w kilku miejscach. W ten sposób nie będą się ze sobą plątać ani o siebie ocierać. Jeśli ułożysz je w odpowiednim miejscu, zminimalizujesz także ryzyko ich zadeptania, nie mówiąc już o tym, że znacznie łatwiej będzie Ci wycierać kurz zgromadzony pod stołem.

Opaska z mocowaniem — przypnij kable do biurka lub ściany

Produktem, który może pomóc Ci zapanować nad przewodami jest trytytka z mocowaniem. Jest to opaska zaciskowa dostępna w zestawie ze specjalnym uchwytem, który możesz przymocować w wybranym przez siebie miejscu. W tym przypadku logicznym wyborem wydaje się ściana znajdująca się za biurkiem lub wewnętrzna strona blatu. Jeśli uda Ci się poprowadzić wszystkie kable w taki sposób, by szły one wzdłuż ściany, to skorzystanie z takiego zestawu będzie świetnym rozwiązaniem. Wszystkie przewody będą połączone w całość dzięki spięciu ich zipem oraz nie będą leżeć na podłodze, dzięki przymocowaniu go do uchwytu. Warto zaznaczyć, że zarówno podstawowe trytytki, jak i mocowania z silną warstwą klejącą znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz zorganizować swoje kable pod biurkiem w odpowiedni sposób — sprawdź nasze propozycje.

Spirale — najskuteczniejszy sposób na ochronę przewodów

Jeśli kabli pod Twoim biurkiem jest zbyt wiele i są one wyraźnie narażone na zniszczenia, to najlepszym sposobem na ich skuteczną ochronę będzie spirala. Jest to naprawdę solidny rodzaj osłony przewodów, który skutecznie zabezpieczy je przed uszkodzeniem oraz zalaniem. Warto podkreślić też, że przy pomocy oplotów można tworzyć wiązki oraz organizować złącza w szafach sterowniczych. Produkty te umożliwiają też dowolne zginanie kabli bez ryzyka ich uszkodzenia. Są elastyczne, ale jednocześnie bardzo trwałe. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że są estetyczne. W naszym sklepie znajdziesz takie pozycje wykonane z polietylenu. Są one dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu możesz dopasować swój wybór np. do koloru ściany znajdującej się za biurkiem. Taki typ osłony znacząco przedłuży żywot Twoich przewodów i zminimalizuje ryzyko ponoszenia dodatkowych kosztów.

Podsumowanie

Jak widać, istnieje wiele skutecznych metod na odpowiednią organizację kabli pod biurkiem. Możesz skorzystać chociażby z trytytek, które pozwolą Ci zapobiec plątaniu się przewodów i ułatwią proces sprzątania okolic komputera. Jeśli nie chcesz, by kable znajdowały się na podłodze, możesz zamówić sobie opaskę ze specjalnym uchwytem, który z łatwością zamontujesz na ścianie lub biurku. Pamiętaj jednak, że jeśli zależy Ci na tym, by kable były chronione w jak najlepszy sposób, to odpowiednim wyborem będą elastyczne oploty. Dbanie o stan przewodów pozwoli Ci znacząco przedłużyć ich żywot i zapobiec konieczności ich wymiany lub naprawy. Wszystkie propozycje przedstawione w tym wpisie są dostępne w ofercie naszego sklepu. Zajrzyj do niej już teraz i uporządkuj swoje kable od komputera raz na zawsze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl