Promocje
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)

29,50 zł

Cena regularna: 38,13 zł

Najniższa cena: 38,13 zł

23,98 zł

Cena regularna: 31,00 zł

Najniższa cena: 31,00 zł
opak.
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)

348,00 zł

Cena regularna: 420,90 zł

Najniższa cena: 420,90 zł

282,93 zł

Cena regularna: 342,20 zł

Najniższa cena: 342,20 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l

27,75 zł

Cena regularna: 34,38 zł

Najniższa cena: 34,38 zł

22,56 zł

Cena regularna: 27,95 zł

Najniższa cena: 27,95 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l z atomizerem
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l z atomizerem

31,13 zł

Cena regularna: 38,38 zł

Najniższa cena: 38,38 zł

25,31 zł

Cena regularna: 31,20 zł

Najniższa cena: 31,20 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l x 12szt
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l x 12szt

330,03 zł

Cena regularna: 391,88 zł

Najniższa cena: 391,88 zł

268,32 zł

Cena regularna: 318,60 zł

Najniższa cena: 318,60 zł
opak.

darmowa dostawa

DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 400 ZŁ

Formy dostawy:

GLS      13,00 zł

inpost       12,50 zł

      paczkomaty            9,50 zł

rzetelna firma

ssl

 

 

Przyrząd do zaciskania opasek – co to za urządzenie i dlaczego warto je mieć?

Przyrząd do zaciskania opasek – co to za urządzenie i dlaczego warto je mieć?

Opaski zaciskowe to produkt powszechnego użytku. Znajdują swoje zastosowanie w niemal każdym warsztacie, sprawdzą się także w gospodarstwie domowym. Stosować ją możesz na wiele sposobów, np. do przytrzymania wiązki kabli czy przymocowania kołpaków w samochodzie. Możesz zakładać je samodzielnie lub skorzystać ze specjalnego przyrządu do zaciskania opasek. Czym tak właściwie jest to urządzenie i w jakich formach występuje? Dlaczego warto je posiadać i czym się kierować podczas jego wyboru? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule!

Opaski zaciskowe – do czego służą?

Opaski zaciskowe to elastyczne obejmy, które wyposażone są w specjalny mechanizm zapadkowy. Powoduje on ucisk w miejscu, w którym opaska została umieszczona. Jedna z końcówek opaski jest specjalne zwężana, w taki sposób, by niemożliwe było przemieszczenie jej przez drugą końcówkę. Dzięki temu obejma tworzy solidne zabezpieczenie danej przestrzeni.

Niektóre modele opasek zaciskowych wyposażone są w specjalne otwory na śrubki – wykorzystywane są one do montażu złączy i końcówek. Opaski mogą służyć także do oznaczania konkretnych przedmiotów, np. przewożonych towarów. Warto w takiej sytuacji wykorzystać kolorowe opaski, dzięki którym dokonanie klasyfikacji będzie znacznie ułatwione. Elementy te są także niezbędne do tymczasowych napraw oraz podczas mocowania sprzętu.

Opaski zaciskowy to artykuły, które wykorzystywane są m.in. w sieciach elektrycznych, informatycznych, telekomunikacyjnych oraz hydraulicznych. Świetnie sprawdzą się do połączenia wszystkich kabli w taki sposób, by znajdowały się jednym miejscu. Możesz ją wykorzystać w swoim ogrodzie, np. do przymocowania różnych końcówek do węża ogrodowego. Opaski nieocenione są także w każdym warsztacie samochodowym – przydają się m.in. do przymocowania kołpaków w samochodzie. Istnieje specjalny rodzaj opaski, który stosowany jest w medycynie, służący do zatamowania silnego krwawienia.

Jakie są rodzaje opasek zaciskowych?

Opaski zaciskowe mogą być wykonywane z różnych materiałów, a każdy z nich zapewnia inne właściwości. Spotkać możesz zatem opaski metalowe, plastikowe oraz poliamidowe i nylonowe Pierwsze z nich- metalowe, cechują się dużą szczelnością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Sprawdzić się mogą m.in. w przemyśle, chociażby do łączenia węży, którymi transportowane są ciecze. Taka opaska powinna być dodatkowo zabezpieczona przed występowaniem korozji.

Opaski zaciskowe plastikowe wykorzystać możesz m.in. podczas łączenia przewodów elektrycznych w wiązki. Sprawdzają się przy montowaniu kołpaków samochodowych oraz pracach domowo-ogrodowych. Opaski poliamidowe wykorzystywane są do tworzenia opatrunków uciskowych- muszą wówczas posiadać specjalne wzmocnienia.

Opaski zaciskowe mogą także różnić się między sobą pod względem budowy. Wyróżniamy zatem:

- opaski zaciskowe szczękowe,

- opaski zaciskowe otwieralne,

- opaski zaciskowe ślimakowe,

- opaski zaciskowe sprężynowe,

- opaski zaciskowe z podwójnym zamkiem,

- miniopaski zaciskowe.

Większość z nich jest dostępna w szerokim asortymencie naszego sklepu.

Przyrząd do zaciskania opasek – w jakich formach występuje?

Jednym z przyrządów do zaciskania opasek kablowych, są szczypce. Dzięki nim nie tylko szybko założysz i zaciśniesz opaskę, lecz także ją zdejmiesz. Z tego powodu często stosuje się je w domach, garażach oraz warsztatach. Pozwalają na szybkie i bezproblemowe zdjęcie opaski, co jest potrzebne szczególnie wtedy, gdy opaska nieopatrznie się zaciśnie. Urządzenie to sprawia, że taka opaska nadaje się do ponownego użycia. Specjalne szczypce umożliwiają zakładanie i zdejmowanie opasek uciskowych nawet w trudno dostępnych miejscach. Większość modeli została wyprofilowana w taki sposób, by umożliwić chwycenie opaski pod różnym kątem.

Innym rodzajem przyrządów, które powstały z myślą o opaskach zaciskowych, są pistolety do opasek kablowych. Narzędzia te wyróżniają się specyficzną budową, która może zapewnić najlepsze zaciskanie i cięcie opasek kablowych.

Jak wybrać odpowiednie szczypce do opasek uciskowych?

Aby Twój przyrząd do zaciskania i zdejmowania opasek kablowych, dobrze spełnił swoją rolę, ważną rzeczą jest właściwy jego wybór. Jeżeli szukasz dobrych szczypiec, lepiej unikaj tych, które są wykonane z plastiku i wyróżniają się niską ceną. Mogą być one bowiem mało precyzyjne, przez co dokładne zaciśnięcie opaski we właściwym miejscu, może być znacznie utrudnione. Dlatego wybierając szczypce do opasek, zawsze weź pod uwagę, do jakich czynności i zadań będą Ci one potrzebne.

Nie bez znaczenia jest także rodzaj opasek. Przyrządy te nie występują w uniwersalnej wersji, dlatego tak ważne jest, by dopasować je do Twoich indywidualnych potrzeb. Jest jednak kilka czynników, na które z pewnością należy zwrócić większą uwagę.

Końcówki szczypiec

Ten element jest jednym z kluczowych, dlatego musisz dokładnie mu się przyjrzeć, gdy chcesz wybrać najlepszy przyrząd do opasek. Końcówki szczypiec są dostosowane do konkretnych rodzajów opasek zaciskowych. Zastanów się więc, czy będziesz używać ich do opasek plastikowych, opasek przegubów czy też do opasek w postaci węży gumowych.

Wygodna i ergonomiczna rękojeść

Jak już wiesz, opaski zaciskowe mogą być stosowane w takich miejscach, do których dostęp jest utrudniony. Jeżeli nie chcesz się męczyć podczas wykonywania tej czynności, warto postawić na model, który wyróżnia się wygodną i ergonomiczną rękojeścią. Dzięki temu zaciskanie i zdejmowanie opasek zaciskowych przebiegnie szybciej i sprawniej, a przede wszystkim bez większego wysiłku.

Rozmiar szczypiec

Konkretny rodzaj szczypiec dopasowany jest do określonego rodzaju opasek. Dobrym wyborem będzie zakup zestawu zawierającego szczypce w kilku rozmiarach – dzięki temu wykorzystasz je do każdej opaski zaciskowej, niezależnie od jej wielkości i rodzaju!

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając szczypce do opasek zaciskowych, warto byś zwrócił uwagę także na to, czy dany model posiada obrotowe elementy. Mogą one znacznie ułatwić dostęp i pozwolić na precyzyjne wykonanie pracy. We wspomnianych wyżej zestawach często można znaleźć dodatkowe akcesoria, które mogą okazać się niezbędne. Mowa tu o takich dodatkach jak m.in. śrubokręt krzyżowy czy haczyk do przytrzymywania opaski.

Pistolet – niezawodny przyrząd do opasek kablowych

Pistolety, czyli zaciskarki do opasek kablowych to urządzenia, które charakteryzują się prostą obsługą. Działają na podobnej zasadzie, co szczypce. W pistolecie należy najpierw umieścić opaskę, następnie ścisnąć rękojeść, po czym urządzenie automatycznie zamocuje opaskę, jednocześnie odcinając jej nadmiar. Tak zamocowana opaska, nie tylko estetycznie wygląda, jest także mocno zaciśnięta, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Przyrządy do zaciskania, takie jak pistolety, eliminują ostre końce, pomagają także w przetwarzaniu zbiorczym.

Pistolety do z opasek kablowych pełnią bardzo ważną rolę w zabezpieczaniu kabli. Są w stanie nie tylko zapewnić właściwe ich działanie, lecz także pomóc w spełnieniu norm branżowych. Zapewniają sprawne wykonywanie powierzonych prac bez nadmiernego wysiłku ze strony pracownika. Pistolety do zaciskania opasek kablowych, dostępne w naszym sklepie, przeznaczone są do pracy z różnymi materiałami, takimi jak stal nierdzewna czy poliamid, z których wykonane są opaski kablowe. Posiadają także regulowaną siłę naciągu, którą możesz ustawić za pomocą pokrętła na spodzie rączki. Możesz zatem dostosować ten parametr do potrzeb wykonywanej pracy!

Wszystkie oferowane przez nas narzędzia do zaciskania opasek kablowych wyposażone są w element tnący, co powoduje, że zbędna część opaski zostaje usunięta.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pistolet do zaciskania opasek kablowych?

Podczas wyboru najlepszego pistoletu do opasek kablowych do swojego domu lub miejsca pracy, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Jednym z nich jest przede wszystkim materiał, z którego urządzenie zostało wykonane. Dobrym wyborem będą narzędzia metalowe, których trwałość i solidność sprawia, że mogą posłużyć przez długie lata.

Przed zakupem odpowiedniego pistoletu, dowiedz się, jaki zakres szerokości opasek urządzenie może skutecznie obsługiwać. W naszym sklepie oferujemy Ci zakup urządzeń o zakresie 2,2-4,8 mm oraz 4,8-7,9 mm.

Konieczne jest także upewnienie się, czy dany model jest dopracowany pod względem ergonomii. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy urządzenie ma być wykorzystywane w pracy przez długie godziny. Udogodnieniem może być funkcja TLC, czyli tension-lock-cut, ograniczająca odbijanie pistoletu w trakcie obcinania zbędnego kawałka opaski kablowej. Opcja ta sprawia, że nadgarstek osoby obsługującej sprzęt, nie jest poddany zbyt dużemu obciążeniu, przez co wykonanie pracy przebiega w sposób komfortowy.

Warto zwrócić także uwagę, czy pistolet posiada możliwość regulacji. Dzięki tej funkcji możesz ustawić siłę naciągania opaski i dostosować ją do swoich potrzeb, a także warunków pracy. Daje to także pewność, że wszystkie opaski zostaną zaciśnięte tak samo mocno!

Dokonując zakupu konkretnego modelu, upewnij się, czy są do niego dostępne części zamienne. Jest to ważne, gdyż ciągła eksploatacja urządzenia powoduje naturalne zużycie niektórych części. W naszym sklepie kupisz zamienne ostrza do urządzenia, zapadkę oraz siedzisko ostrza, które pasują do oferowanych przez nas pistoletów.

Opaski zaciskowe to artykuły, które są często używane przez każdego z nas. Wykorzystać je można na wiele sposobów – zarówno w swoim gospodarstwie domowym, w garażu, ogrodzie, jak i w zakładach pracy. Te niewielkie elementy mogą być nawet przydatne do ratowania ludzkiego życia! Aby ułatwić sobie właściwy ich montaż, warto stosować przyrządy do opasek kablowych. W tym artykule omówiliśmy szczypce oraz pistolety, czyli narzędzia, które powszechnie są wykorzystywane do zaciskania, obcinania oraz zdejmowania opasek. Warto zapoznać się z bogatą ofertą naszego sklepu, w którym znajdziesz nie tylko szeroki wybór różnorodnych opasek zaciskowych, lecz także przyrządów oraz elementów wymiennych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl