Promocje
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)

29,50 zł

Cena regularna: 38,13 zł

Najniższa cena: 38,13 zł

23,98 zł

Cena regularna: 31,00 zł

Najniższa cena: 31,00 zł
opak.
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)

348,00 zł

Cena regularna: 420,90 zł

Najniższa cena: 420,90 zł

282,93 zł

Cena regularna: 342,20 zł

Najniższa cena: 342,20 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l

27,75 zł

Cena regularna: 34,38 zł

Najniższa cena: 34,38 zł

22,56 zł

Cena regularna: 27,95 zł

Najniższa cena: 27,95 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l z atomizerem
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l z atomizerem

31,13 zł

Cena regularna: 38,38 zł

Najniższa cena: 38,38 zł

25,31 zł

Cena regularna: 31,20 zł

Najniższa cena: 31,20 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l x 12szt
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l x 12szt

330,03 zł

Cena regularna: 391,88 zł

Najniższa cena: 391,88 zł

268,32 zł

Cena regularna: 318,60 zł

Najniższa cena: 318,60 zł
opak.

darmowa dostawa

DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 400 ZŁ

Formy dostawy:

GLS      13,00 zł

inpost       12,50 zł

      paczkomaty            9,50 zł

rzetelna firma

ssl

 

 

Wytrzymałość trytytki – od czego zależy i kiedy ma szczególne znaczenie? Wyjaśniamy

Wytrzymałość trytytki – od czego zależy i kiedy ma szczególne znaczenie? Wyjaśniamy

Trytytki są znanym od lat gadżetem, którego funkcji i przydatności na wielu polach zwyczajnie nie da się zastąpić. Choć przeważnie kojarzone są jedynie jako opaski kablowe, to mają znacznie więcej zastosowań i mogą być z powodzeniem wykorzystywane do zadań specjalnych. Przydatność trytytek jest uwarunkowana wieloma czynnikami, a jednym z najważniejszych jest ich wytrzymałość. Opaska opasce nierówna – warto zatem wiedzieć, które są najbardziej wytrzymałe. Dlaczego to ważne? Czytaj dalej i dowiedz się, w jakich przypadkach wytrzymałość trytytki ma znaczenie.

Czym są trytytki?

Znane nam trytytki to nic innego jak opaski zaciskowe, wykonane z różnego rodzaju tworzyw. Najprostsze, stosowane m.in. do organizacji kabli, zbudowane są z paska zakończonego zwężeniem i zacisku z mechanizmem zębatkowo-zapadkowym, przez który przeprowadza się pasek, by zamknąć obejmę. Trzeba zaznaczyć, że raz przełożonej przez zacisk taśmy nie da się z zasady otworzyć. Trytytki mają szerokie zastosowanie, a wiele dostępnych ich typów pozwala na wykorzystanie ich w niemal każdym obszarze naszego życia. Przydają się zarówno w domu, jak i w warsztatach czy zakładach, a niektóre rodzaje spełniają niezwykle ważną funkcję nawet w bardzo wymagających warunkach.

Pierwszy raz wykorzystano opaski zaciskowe w 1958 roku – pojawiła się wówczas potrzeba organizacji okablowania w estetyczny i bezpieczny sposób. Z czasem odkryto zalety tego rozwiązania i uruchomiono produkcję na skalę masową. Zmieniające się warunki, standardy pracy i rosnące wraz z nimi wymagania, sprawiły, że pomysł obejm ewoluował poza granice zwyczajnej opaski kablowej. Obecnie wykorzystuje się różne materiały, by trytytki mogły być używane na wielu polach.

Rodzaje opasek zaciskowych, które warto znać

Istnieje bardzo dużo typów trytytek. Do podstawowych rodzajów opasek zaciskowych zaliczamy:

– kablowe,

– samogasnące,

– odporne na promienie UV,

– odporne na temperaturę,

– detektowalne,

– z podwójnym zamkiem,

– samozaciskające,

– ślimakowe.

Możliwości ich wykorzystania jest nieskończenie wiele. Różnica, jaka występuje między nimi, dotyczy surowca, z jakiego zostały wykonane, a także potencjalnej wytrzymałości, co warunkuje ich zastosowanie. Do zwyczajnego użytku domowego wystarczy najprostsza opaska kablowa, wykonana z tworzywa sztucznego. Na halach produkcyjnych, w warsztatach samochodowych czy w lotnictwie wykorzystuje się obejmy o wysokiej odporności na trudne warunki.

Wytrzymałość trytytki, czyli co?

Za wytrzymałość trytytki odpowiada wiele czynników. Ważny jest przede wszystkim materiał, z jakiego została wykonana. To on decyduje o przeznaczeniu obejmy. Szczególne znaczenie mają także takie parametry, jak:

– absorpcja wilgoci,

– temperatura pracy,

– palność,

– siła zrywania.

Bardzo ważna w ujęciu zastosowania trytytek jest jakość ich wykonania. Dlatego jeśli szukasz wytrzymałych obejm, Twoim wyznacznikiem nie powinna być cena produktu. Kieruj się przede wszystkim renomą producenta – ceniony na rynku powinien oferować gwarancję na swoje wyroby. Dzięki temu masz pewność, że wybierasz trytytkę stworzoną do pracy w trudnych warunkach.

Co musisz wiedzieć o wytrzymałości trytytki?

Materiał zastosowany do produkcji opasek ma największe znaczenie i to on w dużej mierze warunkuje ich zastosowanie i wytrzymałość.

Opaski wykonane z tworzywa sztucznego świetnie sprawdzą się w roli obejm do kabli. Tworzą trwałe i stabilne połączenia, co może być wykorzystane także do wiązania przewodów elektrycznych – sprawdzą się tu także opaski nylonowe lub wykonane z poliamidu. Z kolei obejmy wykonane z metalu doskonale poradzą sobie z wszelkiego rodzaju wężami, nawet samochodowymi.

Jak wspomnieliśmy powyżej, parametry techniczne trytytki mają ogromne znaczenie dla jej wytrzymałości. Jednym z nich jest absorpcja wody. Zbyt duża jej zawartość w opasce może obniżać wytrzymałość trytytki i w efekcie może dojść do jej zerwania. Zbyt mała ilość wody z kolei prowadzi do łamliwości. Dla całkowitej wytrzymałości opaski znaczenie ma także temperatura pracy. Istnieje kilka rodzajów trytytek, które charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością na wysokie temperatury. Możesz też wybrać obejmy odporne na działanie promieni UV. Ważnym dla wytrzymałości trytytki parametrem jest współczynnik palności i siła zrywania.

Kiedy wytrzymałość trytytki ma znaczenie?

Istnieje kilka branż, których specyfika wymaga zastosowania specjalnego typu opasek zaciskowych.

W branży motoryzacyjnej wytrzymałość obejm ma ogromne znaczenie. Zazwyczaj wykorzystuje się je do łączenia węży i przewodów, dlatego obejmy muszą być trwałe, odporne na trudne warunki i solidnie zabezpieczone przed korozją. Podobnymi cechami powinny charakteryzować się trytytki wykorzystywane w medycynie – służą w niej do tamowania intensywnych krwotoków w obrębie kończyn. Opaski stosowane we wszelkiego rodzaju branżach przemysłowych i te, które związane są z pracami przy kablach elektrycznych, muszą wykazywać się dużą wytrzymałością nawet w wysokich temperaturach, a dodatkowo powinny odznaczać się współczynnikiem palności, który w parametrach technicznych określony będzie UL 94 V 2, co oznacza, że są samogasnące.

Wytrzymałe trytytki – na które warto zwrócić uwagę?

Rodzaj opaski zaciskowej należy dopasować do jej przeznaczenia. Jeśli szukasz solidnych i wytrzymałych obejm do wszelkiego rodzaju węży i grubych przewodów, to powinieneś zdecydować się na metalowe, ślimakowe opaski. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością na warunki atmosferyczne, a praca w wysokich temperaturach także nie jest im straszna. Do przewodów elektrycznych natomiast należy wybrać opaski samogasnące, dlatego doskonałym wyborem będą trytytki wciskane z zatrzaskiem. Do grona wytrzymałych obejm zaliczyć można bez wątpienia opaski kablowe 2-lock – ich siła zacisku i wytrzymałość na rozciąganie pozwala na stosowanie w wielu branżach. To, co je szczególnie wyróżnia, to możliwość pracy w bardzo niskich temperaturach.

Wytrzymałość trytytki warunkuje komfort korzystania z niej i skuteczność połączeń. Dlatego warto postawić na solidne obejmy, które stworzą skuteczne i trwałe łączenia. Potrzebujesz wytrzymałych opasek zaciskowych? Znajdziesz je w ofercie naszego sklepu – zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl