Promocje
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY (500ml)

29,50 zł

Cena regularna: 38,13 zł

Najniższa cena: 38,13 zł

23,98 zł

Cena regularna: 31,00 zł

Najniższa cena: 31,00 zł
opak.
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)
Klej FOIL do folii paroizolacyjnej, membran w SPRAY 500ml (12szt)

348,00 zł

Cena regularna: 420,90 zł

Najniższa cena: 420,90 zł

282,93 zł

Cena regularna: 342,20 zł

Najniższa cena: 342,20 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l

27,75 zł

Cena regularna: 34,38 zł

Najniższa cena: 34,38 zł

22,56 zł

Cena regularna: 27,95 zł

Najniższa cena: 27,95 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l z atomizerem
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l z atomizerem

31,13 zł

Cena regularna: 38,38 zł

Najniższa cena: 38,38 zł

25,31 zł

Cena regularna: 31,20 zł

Najniższa cena: 31,20 zł
opak.
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l x 12szt
CLEAN SPRAY-KON ZMYWA kleje etykiety ODTŁUSZCZA 1l x 12szt

330,03 zł

Cena regularna: 391,88 zł

Najniższa cena: 391,88 zł

268,32 zł

Cena regularna: 318,60 zł

Najniższa cena: 318,60 zł
opak.

darmowa dostawa

DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 400 ZŁ

Formy dostawy:

GLS      13,00 zł

inpost       12,50 zł

      paczkomaty            9,50 zł

rzetelna firma

ssl

 

 

Zestaw opasek zaciskowych – dlaczego warto mieć go pod ręką? Poznaj jego zalety i zastosowania!

Zestaw opasek zaciskowych – dlaczego warto mieć go pod ręką? Poznaj jego zalety i zastosowania!

Istnieją pewne rodzaje produktów, które powinieneś mieć zawsze pod ręką. Niezależnie od tego, gdzie pracujesz, pewne elementy zawsze mogą się przydać – nawet w domu. Chodzi oczywiście o trytytki. Szeroki zakres wykorzystania pozwala na swobodne zastosowanie ich w wielu sytuacjach. Zestaw opasek zaciskowych powinien więc znaleźć się w każdym domu i przedsiębiorstwie. Dlaczego warto je mieć zawsze pod ręką? Jak można je wykorzystać? Sprawdź, jaki zestaw powinien zagościć u Ciebie na stałe.

Opaski zaciskowe – czym są?

Niewielki przedmiot z wielkimi możliwościami – tak można krótko zdefiniować opaskę zaciskową. Elastyczne paski, zakończone zwężeniem, z mechanizmem zębatkowo-zapadkowym, zwane inaczej trytytkami, to rewolucja w systemach zabezpieczających kable lub węże. Wykonywane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych, charakteryzują się szerokim zakresem możliwości wykorzystania. Potrzeba poszukiwania innowacyjnych rozwiązań zrodziła się już w 1958 roku. Wówczas jeden z inżynierów pracujących w zakładzie Thomas & Betts, a dokładnie Maurus C. Logan, poszukiwał sposobu na uporządkowanie kabli i przewodów. Tym niepozornym wynalazkiem zrewolucjonizował podejście do zabezpieczania i organizacji okablowania, a to działanie było wstępem do produkcji opasek zaciskowych i ich wykorzystania na szeroką skalę. Opaski, jakie są obecnie dostępne na rynku, znajdują zastosowanie w każdej dziedzinie życia i w różnych gałęziach przemysłu. Cechują się bardzo prostym sposobem działania – zapięcie obejmy wymaga przeciągnięcia jej taśmy przez zamek, co tworzy zacisk. Istnieją również modele opasek, które zapina się za pomocą śrubki. Niezależnie od tego, w jaki sposób chcesz wykorzystać trytytki, mechanizm ich zaciskania jest bardzo prosty, przy czym niezwykle skuteczny.

Z jakimi opaskami zaciskowymi możesz się spotkać?

Rynek oferuje wiele rodzajów obejm, co sprawia, że możesz wykorzystać je niemal dowolnie, w zależności od Twoich potrzeb. Dlatego też dobrze jest wyposażyć się w zestaw opasek zaciskowych różnego typu, by swobodnie korzystać z nich w niemal każdej sytuacji. Najczęściej spotykanym i najpopularniejszym rodzajem opasek są te, które stosuje się do kabli. Zabezpieczają każdy rodzaj okablowania, likwidując skutecznie chaos i zapobiegając ścieraniu przewodów, a w konsekwencji, nawet ich niszczeniu. Istnieje również rodzaj trytytek, które można z powodzeniem wykorzystać przy instalacjach elektrycznych, a także na liniach produkcyjnych. Warianty te odporne są na działania promieni UV, a nawet ognia. Kolejną grupę opasek zaciskowych stanowią stalowe warianty, które nadają się do zabezpieczania różnego rodzaju węży ogrodowych oraz samochodowych. Istnieją także obejmy przeznaczone do wykorzystania w aranżacjach dla dzieci, takich jak place lub sale zabaw – są one inaczej zabezpieczone niż standardowe warianty. Zazwyczaj wyróżnia się opaski jednokrotnego użytku i wielorazowe. Komponując zatem swój zestaw opasek zaciskowych, musisz wziąć pod uwagę np. to, czy zajdzie potrzeba ich chwilowego demontażu.

Dlaczego warto wykorzystywać trytytki?

Opaski zaciskowe są niezwykle wdzięcznymi produktami, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Ich cechą charakterystyczną jest prosta konstrukcja, pozwalająca na szybki montaż. Łatwe w użyciu, mogą być wykorzystane przez każdą osobę, ponieważ ich zamontowanie nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Dodatkowo, nie są Ci do tego potrzebne specjalistyczne narzędzia. Zestaw opasek zaciskowych to także ekonomiczne rozwiązanie – jest bardzo tani, co pozwala na to, by każdy, niezależnie od zasobności swojego portfela, miał go w zasięgu ręki.

Zastosowanie trytytek w Twojej pracy

Czy wiesz, że niezależnie od tego, w jakim miejscu i w jakiej branży pracujesz, możesz wykorzystać opaski zaciskowe na wiele sposobów? Docenisz je, nawet pracując w biurze. Zestaw opasek przyda Ci się w wielu sytuacjach. Opaski kablowe o różnych kolorach pomogą Ci zaprowadzić porządek w kablach od służbowego sprzętu. Dzięki temu działaniu okablowanie pozostanie w dobrej kondycji i nie będzie się plątać. Wykorzystać możesz je także jako plomby do różnego rodzaju zamknięć, m.in. do szafek – dzięki temu masz gwarancję, że nikt ich nie otworzy lub w najgorszym przypadku, będzie to stosunkowo trudne. Można połączyć ze sobą kilka trytytek, by pomóc sobie w archiwizowaniu dokumentów – konstrukcja będzie stabilna i z powodzeniem zastąpi ciężkie segregatory. Możliwości masz nieskończenie dużo, a zastosowanie opasek zaciskowych rozwiązuje wiele trudności.

Zestaw opasek zaciskowych do wykorzystania w przemyśle technicznym

Szerokie możliwości wykorzystania opasek zaciskowych daje przemysł. We wszystkich jego gałęziach z powodzeniem można użyć odpowiednio dobranego zestawu. Opaski doceniane są w przemyśle szczególnie za prostą konstrukcję i fakt, że działają skutecznie, nie zabierając przy tym przestrzeni i czasu – dzięki szybkiemu montażowi. Z tego rodzaju produktów chętnie korzysta się w przemyśle lotniczym. Doskonale zdajemy sobie sprawę z ilości kabli i przewodów w samolotach. Niezwykle cenne w zachowaniu porządku i bezpieczeństwa będzie zatem zastosowanie odpowiednio dobranego zestawu opasek zaciskowych. Niewielka waga tych akcesoriów pozwala na zastosowanie ich na każdym pokładzie. Jako że w tej branży wymagana jest odporność na zmieniające się warunki i promienie UV, chętnie wykorzystuje się opaski ze stali nierdzewnej. Podobny wariant wybierze przemysł związany np. z produkcją samochodów. Zestaw opasek do wszelkiego rodzaju węży będzie obowiązkowym elementem jego wyposażenia.

Tego rodzaju przemysł nie jest jedynym, w którym korzysta się z dobrodziejstw tego rozwiązania. Branże związane z budownictwem, AGD czy RTV stosują zestawy opasek zaciskowych, w których dominują różne warianty wciskowe. Chętnie także wykorzystywane są trytytki przeznaczone do zadań specjalnych, czyli odporne na wysokie temperatury, promieniowanie UV czy samogasnące.

Wykorzystanie obejm w innych gałęziach przemysłu

Zastosowanie opasek zaciskowych w branży farmaceutycznej czy związanej z produkcją żywności także jest szerokie. Wówczas w zestawach obejm będą dominować warianty wykrywalne. Co to znaczy? Są one widoczne nawet przez detektory X-Ray lub inne urządzenia, które pełnią funkcję czujników metalu. Gdyby więc przypadkowo taka opaska znalazła się w żywności przeznaczonej do produkcji właściwych produktów spożywczych, urządzenia do kontrolowania będą w stanie ją wykryć. W wymienionych wyżej sektorach opaski stosuje się do zabezpieczenia opakowań transportowych czy worków, a także w opakowaniach zbiorczych z farmaceutykami. Plombuje się szczególnie leki, które są wyjątkowo cenne dla danego przedsiębiorstwa, np. morfinę. W obu branżach, poza opaskami zaciskowymi, zestaw będzie zawierał także stosowne tabliczki opisowe.

Opaski zaciskowe w domu – jak je wykorzystać?

W Twoim domu powinien znaleźć się zestaw trytytek. Poza oczywistą ich funkcją, czyli organizacją okablowania, mogą mieć one wiele zastosowań w codziennym życiu. Ich zastosowanie docenią szczególnie rodzice ciekawskich dzieci. Dlaczego? Ponieważ z powodzeniem można wykorzystać je do zabezpieczenia szafek, do których młodzi ludzie raczej nie powinni zaglądać. Zabezpieczenie w ten sposób miejsca z niebezpieczną chemią domową i detergentami to gwarancja spokoju rodziców o zdrowie malucha. Opaski zaciskowej, nawet tej najprostszej, czyli kablowej, nie otworzy samodzielnie żadne, nawet najbardziej ciekawskie dziecko. Docenisz zalety tego prostego rozwiązania także w bardzo rutynowych czynnościach, takich jak porządki. Warto mieć wówczas zestaw trytytek do zamykania i zabezpieczania worków na odpady. Przyda się to szczególnie w przypadkach wyrzucania przedmiotów lub substancji, których zapach nie będzie zachęcający. Podobnie można wykorzystać opaski zaciskowe w spiżarni. Zdarza się przecież, że nie zużyjesz od razu całego opakowania ulubionego makaronu czy sypkiej kaszy. Trytytki pomogą Ci zabezpieczyć worek z żywnością w taki sposób, by nie doszło do nagłego wysypania zawartości, a w konsekwencji czasochłonnego sprzątania.

Zestaw opasek zaciskowych – jednorazowe czy wielokrotnego użytku?

Wybierając swój zestaw opasek zaciskowych, warto zwrócić uwagę na możliwości ich wykorzystania. Wyróżnia się obejmy jednokrotnego użytku i wielorazowe. Ogromną popularnością cieszą się trytytki, które można montować i demontować, bez konieczności ich niszczenia. To bardzo praktycznie rozwiązanie – zarówno do domu, jak i do biura. Dzięki temu zmiana aranżacji kabli, czy użytkowanie produktów spożywczych, które zostały zabezpieczone trytytką, to czynności bezproblemowe. Budowa takich opasek pozwala na swobodne wyciągnięcie taśmy z zamka przez specjalny mechanizm, który pozwala na otwarcie zabezpieczenia. Twój zestaw opasek zaciskowych powinien posiadać zarówno warianty jednorazowe, jak i te wielokrotnego użytku. To pozwoli Ci na dopasowanie odpowiedniej obejmy do Twojej aktualnej potrzeby.

Jak widzisz, zestaw opasek zaciskowych przyda się wszędzie i zawsze warto mieć go przy sobie. Niezależnie od tego, do czego wykorzystasz trytytki, możesz być pewny, że będzie to stabilne i solidne rozwiązanie. Już dziś skompletuj swój zestaw, wybierając opaski, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl